a1triggergate-vst

Virtual Studio Technology تکنولوژی ساخت و ویرایش صدا بصورت مجازی می باشد . بوسیله ی این تکنولوژی نرم افزاری شما می توانید با استفاده از انواع سازهای مجازی ( VSTi ) ، تمامی ایده های موسیقیایی خود را در کامپیوتر شخصی خود ، به صورت نا محدود اجرا کرده و ویرایش کنید .

تا قبل از بوجود آمدن این تکنولوژی ، تمامی صداهای الکترونیک توسط سینت سایزر های سخت افزاری و در شرایط پیچیده ( تنظیم فرکانس و … ) ساخته می شد .

توسط این تکنولوژی مراحل ساخت آهنگ بسیار ساده تر شده است . به این ترتیب شما در کامپیوتر شخصی خود ، بوسیله یک نرم افزار میزبان ( DAW  ) ( مثل نرم افزارهای : Cubase  ، FL Studio ، Protools  و … ) می توانید انواع مختلف و بسیار گسترده ای از صداها و سازهای مختلف ( با کیفیت بسیار بالا و کاملا مشابه صدای ساز اصلی ) داشته باشید و با آنها آهنگسازی کنید . مزیت اینگونه صداها این است که در بهترین استودیوهای دنیا و با بهترین تجهیزات صدابرداری ضبط شده اند و کیفیت خروجی بسیار بالایی دارند .

سازهایی مثل : پیانو ، گیتار آکوستیک ، گیتار الکتریک ، انواع سازهای زهی ، سازهای کوبه ای ، سازهای بادی ، سنتور ، قانون  و بیش از هزاران نوع از صداهای ساخته شده بوسیله سینت سایزر و … که هر کدام در قالب یک بانک صدا یا پلاگین مجزا ، روی نرم افزار میزبان شما نصب شده و قابل استفاده می باشد .

همچنین انواع پلاگین های شبیه سازی شده برای ویرایش صدا ( VST Plugin )  نیز به همین ترتیب قابل نصب و استفاده می باشند .

Logo-500px2

آهنگسازی توسط کامپیوتر ، به شما این امکان را می دهد تا علاوه بر اجرای ایده های موسیقیایی شخصی خود ، بتوانید با امتحان کردن انواع صداها ، ایده های خود را بسیار کاملتر کنید و به نتیجه برسانید و خلاقیت بسیار بیشتری در ساختن انواع قطعات موسیقی در تمامی سبک ها داشته باشید .

امروزه در دنیا بسیاری از موزیسین های بزرگ از این تکنولوژی استفاده کرده و آثار بسیار زیبایی خلق می کنند . بطور مثال شما نوازنده ی یک ساز بخصوص هستید ، توسط این تکنولوژی شما می توانید یک ارکستر کامل یا یک گروه کر در کامپیوتر خود داشته باشید و یا توسط یک میدی کنترلر ( MIDI Keyboard  )  و یا حتی کیبرد کامپیوتر ! ، سنتور ، پیانو ، درامز ،  ویولن و …  بنوازید ! و با استفاده از این قابلیت تمامی ایده های خود را اجرا کنید .

حتی در نرم افزارهای مثل : Sibelius ، شما می توانید نت نویسی کرده و با استفاده از بانک صداهای موجود در نرم افزار ، آهنگ خود را اجرا کنید .

Synth-VST-622x294

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه