با سلام مجدد خدمت همه دوستان و همراهان همیشگی مجموعه صدابرداران، در اینجا با بررسی یک میکروفن حرفه ای برای ضبط کامل صدا در خدمت شما هستیم. پس با ما همراه باشید تا با این میکروفن بیشتر آشنا شویم.

MC 840

با وضوحی باور نکردنی

ویژگی ها:

_ ساختار الکترونیکی کاندانسر

_ دارای کپسول با دو دیافراگم بزرگ و پوشش طلایی

_ نصب الاستیکی کپسول

_ دارای 5 الگوی گیرایی سوییچ پذیر

_ دارای 2 حالت سوییچ پذیر Low – Cut

_  امکان سوییچ پذیر پیش میرایی سیگنال برای سطح فشار صوت بالا

( High Frequency )

_ دارای لرزه گیر (Shock – Mount)

     MC 840 را باید میکروفونی ریز نقش با دیافراگمی بزرگ دانست که با ارایه ویژگی هایی نظیر : 5 الگوی گیرایی متفاوت و سوییچ پذیر (همه سویه، کاردیویید عریض (Wide Cardioid)،کاردیویید، هایپر کاردیویید و دوسویه (Figure – Eight) به همراه دو میزان متفاوت پد تضعیف سیگنال و 2 تنظیم متفاوت Low – Cut در نوع خود بی همتا است.

     این میکروفون را می توان در بسیاری از جهات نسلی جدید و تکامل یافته از میکروفن بی نظیر MC740 دانست. به عنوان مثال کپسول MC 840 همان کپسول میکروفون MC 740 است با ایت تفاوت که در جزییات و مدار این کپسول بیشتر از ترنسفورماتور بهره گرفته شده است و به نسبت مدل MC740 از الکترونیک کمتری استفاده شده است.

     میکروفون MC840 برای کاربری ضبط استودیویی نظیر ضبط صدای خواننده، گیتار اکوستیک، پیانو و سازهای کوبه ای طراحی و در نظر گرفته شده و حتی می توان از آن به عنوان میکروفن بخش اور هد ( Over – Head)  مجموعه سازهای درامز در جمع میکروفون های مورد نیاز برای ضبط صدای این ساز نیز استفاده کرده اما نکته قابل اهمیت در کاربری این میکروفون با در نظر گرفتن ویژگی های آن امکان استفاده از MC 840 در ارکستر است به طوری که به خوبی می توان از این میکروفون استودیویی برای دریافت جزییات صدای ارکستر با وضوحی بالا بهره گرفت. لازم به ذکر است در پکیج این میکروفون، لرزه گیر ( Sock – Mount ) مخصوص آن نیز ارایه می شود.

کوچک ، زیبا و دوست داشتنی

     گرچه باید MC 840 را میکروفونی با دیافراگمی بزرگ و نیز کپسولی با پوشش طلا با قطر فعالی معادل 0.8 اینچ دانست اما از نظر ساختاری این میکروفون کمی کوچکتر از میکروفون های مشابه به خود است ، ویژگی که بسیاری از مدل های مشابه به دلیل رسیدن به قطر فعال ذکر شده (0.8 اینچ) بر روی خود از آن چشم پوشی کرده اند.

     شایان ذکر است که میزان کمی کوچکتر شدن کپسول در این میکروفون توانسته است به بهبود پاسخ خارج از محور (off-axis) میکروفون نیز کمک کند.

     پاسخ فرکانسی 30 هرتز تا 20 کیلو هرتز و همچنین برآمدگی ملایم و عمدی در محور 10 کیلو هرتز بر روی تمام الگوهای گیرایی MC840 روحی از کیفیت را در این میکروفون دمیده است.

     همانطور که از کمپانی قدرتمند و با سابقه ای مانند بیرداینامیک انتظار می رود ، MC 840 با ظرفیت بسیار مهندسی و ساخته شده است.

     توری فولادی و دو لایه این میکروفون به همراه بدنه برنجی مشکی رنگ، تنومند و سبک وزن آن نیز به زیبایی فوق العاده MC 840 افزوده است و فانتوم پاور 48 ولت برای فعال کردن این میکروفون کندانسر بر روی میکسرهای صدا وجود ندارد.منبع: مجله صنعت صدا و تصویر

گردآوری:صدابرداران

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه