معماری استودیو

 

ضبط و تولید آثار صوتی نیاز به فضاهای خاص و معین به لحاظ آکوستیکی دارند و ماهیت این فعالیت محدودیت های عملکردی سفت و سختی را به طراحی تحمیل خواهد کرد.با توجه به همین امر ، برنامه ریزی، طراحی و مدیریت محیط کتلبدی که بر رفتار، نحوه ی عملکر و رضایت استفاده کنندگان ، گرئوه ها و تمامی سازمان تاثیر مستقیم خواهد داشت، اهمیتی بنیادین میابد.

اینکه محیط چگونه طراحی و بهره برداری شود، منطقیست که منافع و هزینه هایی دارد. این پیامدها تا حد زیادی به کیفیت عملکردی مکان، روح فضا ،ارزش نمادین و زیبایی شناختی آن مشارکت و رضایت کاربران بنا و فرهنگ حاکم بر حرفه ی استفاده کنندگان چنین بنای خاصی نیز بر ارزیابی مزایا وهزینه های طراحی چنین محیط هایی تاثیر میگذارند.

طراحی محیط کالبدی بدون پاسخ به تمامی این معیارها  موجب میشود تا نتوان به تاثیرات محیطی مورد نظر دست یافت.

از طرف دیگر  به نظر میرسد یکی از وظایف معمار این است که با طراحی و ساخت محیط ، تلاش کند تا روش های زندگی و شغلی افرادی که در محیط ها زندگی یا فعالیت میکنند را اصلاح نماید.

MAC_Studio_ArchitectDrawingکیفیت معمارانه

این عبارت در درجه اول و به طور عمده به کیفیت ترکیبی و بصری و معنای فرهنگی با نمادین ساختمان مربوط میشود.

بنابراین مکمل کیفیت عملکردی و حتی شاید در مواردی متضاد با آن به نظر میرسد. کارل ویبر عقیده دارد که ساختمان میتواند کامل به نظر برسد، حتی اگر فاقد ویژگی ها یا ارزش های معمارانه باشد.

کیفیت معمارانه بنا بر ضروریات عملکردی فعالیتی که به منظور آن طراحی شده استوار نیست ، بلکه وابسته به نقشی است که اثر در مباحث معماری بر عهده میگیرد.یک بنا تنها زمانی اثر معماری میشود که نقشی فرهنگی را در بسترش ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
صدابرداران مرجع تجهیزات آکوستیک