مانیتور استودیو نوع دیگری از اسپیکر است، ولی با اسپیکرهای معمولی و تجاری تفاوت خیلی زیادی در روش تولید صدا دارا می باشند. این اسپیکر ها به طور حرفه ای برای ساخت صدای صاف یا پاسخ فرکانسی صاف طراحی شده اند. بسیاری از اسپیکر مانیتورینگ های حرفه ای یا خانگی برای ایجاد صدایی غنی تر و شفاف تر فرکانس های خاصی را تقویت می نمایند. مانیتورها صدایی واقعی تولید می کنند و همه چیز را همان طور که هست به گوش می رسانند. اشخاصی که کار ضبط و تولید صدا را دارند (چه مهندس صدا و چه موزیسین) می توانند بدون دیستورشن صدا، به کیفیت خام آهنگ گوش دهند و تنظیمات مورد نیاز را انجام نمایند. در نتیجه به مانیتور اسپیکر مرجع می گویند. اسپیکر مانیتورینگ ها طوری طراحی می شوند که بتوانند ترک ها و میکس های مستر نشده را پخش نمایند، زیرا می توانند با ولوم های بالا و جهش های ناگهانی صدا کار کنند.

     اسپیکر مانیتورینگ ها صدا را در یک سوی  خاص و در فاصله کوتاه پخش می نمایند. اسپیکرهای معمولی و غیر حرفه ای درست برعکس عمل می کنند. این امکان وجود دارد شنوندگان از صدای مانیتور اصلا خوششان نیاید، اما اسپیکر مانیتورینگ ها ابزاری ضروری  برای میکس موسیقی به شمار می روند. خلوص صدای تولید شده توسط اسپیکر مانیتورینگ ها به موزیسین و تهیه کننده این اجازه می دهد که از مرحله اول شروع کند و با اضافه کردن لایه های صدا یک آهنگ کامل را خلق کنند.

2 دیدگاه برای “مانیتور استودیویی یا همان اسپیکر مانیتورینگ چگونه کار میکند؟”

  1. سلام چرا هر چی میگردم اجزا ولوازمی که در اسپیکر مانیتورینگ بکار میره رو پیدا نمیکنم .در هیچ جاپیدا نمیشه اجزا وروش ساخت یا لوازم مورد احتیاجش نیست .ولی تا دلت بخواد دکتر وروانپزشک واستاد همه کاره داریم که ۲ زار نمیارزن.

    • سلام وقت شما بخیر،
      بله، متاسفانه منابع الگوی ساخت و نقشه مهندسی مدارها به زبان فارسی بسیار محدود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
صدابرداران مرجع تجهیزات آکوستیک