6xjgOy5

صدابرداری چیست ؟

با آمدن سیستمهای صوتی و تصویری به اشکال گوناگون ، این سیستم ها  به عنوان یکی از ملزومات برگزاری  مجالس  و مراسم های مختلف مبدل شده است . در اثر پیشرفت و پیچیده شدن تجهیزات و متعاقبا بالا رفتن توقعات از سیستمهای صوتی برای داشتن کیفت بهتر و صدایی رسا تر ، اهمیت آموزش افرادی که بتوانند به خوبی از امکانات این تجهیزات بهره گیری کنند تا این توقعات را برآورده کنند ، پررنگ تر از قبل شده است .

دﻧﯿﺎی ﺻﺪا ، در ﮐﻨﺎر زﯾﺒﺎﺋﯽ ﻫﺎی ﻏﯿﺮﻗﺎﺑﻞ  اﻧﮑﺎر ﺧﻮد از ﭘﯿﭽﯿﺪﮔﯽ ﻫﺎی ﺧﺎﺻﯽ ﻧﯿﺰ ﺑﺮﺧﻮردار اﺳﺖ .

متاسفانه عموم مردم ، تعریف شفاف و دقیقی از صدابرداری ندارند . اغلب تصور می کنند که صدابرداری ، ضبط و پخش صدا می باشد و صدابردار، فردیست معمولی ، و در کل شخص مهمی به حساب نمی آید . هیچ وقت در هنگام گوش دادن به  یک ترک موسیقی یا تماشای یک فیلم پرسیده نمی شود صدابردارش کیست .

صدابرداری حرفه ای است  سخت ، پر مسئولیت ، نیازمند دقت ، خلاقیت ، صبر، و گوشی فوق العاده شنوا .

به غیر از موارد فوق ،  یک صدابردار واقعی ، نیازمند دانشی بنیادین  نیز می باشد .  بخشی از این دانش ، عبارتست از : آشنایی نسبی با کامپیوتر( سخت افزار و نرم افزار)  چگونگی کارکرد ، توانایی عیب یابی ، اشراف کامل به زبان انگلیسی و تسلط بر روند کارکرد سیستمهای حرفه ای صوتی و تصویری

bCurUbJ

بسیاری از احساسات انسان از طریق صدا منتقل می شود ، بسیاری از نوازندگان ، به هنگامی نواختن قطعات با احساس ، چشمانشان را می بندند. افرادی که نیاز به شنیدن موسیقی های لایت و آرامش بخش دارند ، با چشمان بسته موسیقی گوش می دهند .  صدا و مبحث شنیدن و گوش دادن دنیایی بسیار بزرگ دارد. صدابردار باید به این مفاهیم اشراف داشته باشد.  باید گام ها را بشناسد ، میکروفون گذاری را بلد باشد ، باید بداند فرکانسهای مختلف صدا  کی و کجا می بایست مورد استفاده قرار گیرند. صداهای نزدیکی که به هنگام دوبله ی فیلم روی کاراکتر ها گذاشته می شود ، بیننده را از فضای اصلی فیلم دور می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه